Diskusné fórum priaznivcov športovej streľby

región Rožňava a okolie
Je 28. Marca 2024, 22:17

Všetky časy sú v UTC+01:00




Vložiť nový príspevok  Odpovedať k tejto téme  [ 3 príspevky ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Hammerli TAC R1 22, kaliber .22LR
PríspevokNapísané: 25. Februára 2019, 12:13 
Nepripojený
Administrátor
Administrátor
Užívateľov profilový obrázok

Dátum registrácie: 20. Decembra 2013, 20:49
Príspevky: 440
Bydlisko: Rožňava
Alternatíva pre súťaže Steel Challenge.

Hammerli TAC R1 22, kaliber .22LR - platforma AR15

-samonabíjacia dlhá zbraň kalibru .22LR (HV),
- zásobník na 20 nábojov,
- 5 polohová teleskopická pažba,
- závit na ústí hlavne 1/2"-28,
- celková dĺžka 83 - 91 cm,
- dĺžka hlavne 409 mm,
- hmotnosť bez zásobníka 2550 g,
- hmotnosť prázdneho zásobníka 190 g,
- lišta Picatinny,
- dvojpriezorový diopterový cieľnik,
- stranovo nastaviteľný cieľnik,
- výškovo nastaviteľná muška.

Rýchlosť záveru je možné nastaviť pre požiadavky rôzneho streliva.
Výrobca: UMAREX GmbH & Co. KG, Nemecko. / Hammerli/

Cena: cca 450 €


Prílohy:
Hammerli_TAC_R1_22_1.jpg
Hammerli_TAC_R1_22_1.jpg [ 28.82 KiB | 9254 zobrazení ]
Hammerli_TAC_R1_22_2.jpg
Hammerli_TAC_R1_22_2.jpg [ 28.92 KiB | 9254 zobrazení ]
Hammerli_TAC_R1_22_3.jpg
Hammerli_TAC_R1_22_3.jpg [ 53.53 KiB | 9254 zobrazení ]
Hammerli_TAC_R1_22_4.jpg
Hammerli_TAC_R1_22_4.jpg [ 54.69 KiB | 9254 zobrazení ]
Hammerli_TAC_R1_22_5.jpg
Hammerli_TAC_R1_22_5.jpg [ 25.08 KiB | 9254 zobrazení ]

_________________
Obrázok

Anschutz 64 MP R,NS Diamond 10-50x60, BKL,Bipod Harris
Tikka T3x Varmint, ESS Chassis, Bipod Harris, Meopta ZD 6-24x56
Remington 700 SPS Varmint, GRS Long range stock, Hawke eD 10-50x60, Bipod Harris
http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
http://www.sportovastrelba.sk
Hore
PríspevokNapísané: 26. Februára 2019, 23:33 
Nepripojený
junior
junior
Užívateľov profilový obrázok

Dátum registrácie: 21. Decembra 2013, 20:51
Príspevky: 61
Adrián tu uviedol základný popis zbrane pre oboznámenie a ju tu skúsim dať nejaké praktické skúsenosti a foto dokumentáciu. Doplním ešte jeden technický udaj k zbrani myslím si celkom dôležitý a ten je odpor spúšte. Výrobca v manuály udáva odpor spúšte 3,5 - 4,5 kg (športová spúšť jak víno :lol: :roll:)

Odkedy som sa začal zaoberať disciplínou Steel Challenge, tak som začal študovať internet a rôzne fóra čo si kúpim z krátkych zbraní v kalibri 9mm a .22LR. Voľba padla na CZ 75 SP01 (9mm) a Ruger MKIV 22/45 Tactical (.22LR). Nejakých cca 7 mesiacov som sa zaoberal čo kupiť pre túto disciplínu v karabíne (PCC). Kedže IPSC strieľať nebudem, tak kaliber 9mm som vylúčil a ďalším dôvodom bola aj cena streliva. Ani pri prebíjaní sa neviem dostať pod 0,13€ za náboj (9mm). Kedže v Steele sú zatiaľ zlúčené kalibre 9mm a .22LR v PCC do jednej divízie, tak voľba padla na molorážku. Na trhu je celkom slušná ponuka, len s kvalitou je to už horšie. CZ512 Tactical celkom pekná zbraň len mi tam vadí zásobník (banán) a prehnaná cena 700€. Chiappa tiež slušne vyzerá len má viac plastov ako by sa patrilo a tým pádom je veľmi poruchová. Ruger 10/22 v rôznych verziách zbraň na úrovni, celkom spoľahlivá len vzhľadovo to vyzerá ako vzduchovka. Ďalším zainvestovaním sa dá z toho urobiť pekná zbraň, ale to sa už blížime k sume cca 600€ a viac. Tak som zalovil do neznámych a neprebádaných vôd a voľba padla na novinku HAMMERLI TAC R1 .22LR. Priznám sa, že som ju kupoval s obavami, ale bol som ubezpečený, že zatiaľ žiadna reklamácia na tú zbraň nebola a jeden pán to kúpil do klubu a ide kúpiť ďaľšiu lebo nie sú s ňou zatiaľ žiadne problémy. Kupoval som ju v Žiline v predajni TIUS (www.tius.sk) na stránke ju zatiaľ nemajú zverejnenú. Personál veľmi ochotný a ústretoví. Po príchode domov som na Hammerli osadil kolimátor KONUS a ponáhľal sa na strelnicu otestovať. Keďže sa už stmievalo, tak som stihol za cca 20 min. vystreliť 150ks streliva Blazer. Bol som v nemom úžase, že aj napriek tvrdej spúšti sa s ňou celkom dobre strieľalo. Vystrelených 150ks streliva naozaj bez jedinej závady žiaden zaseknutý náboj. K zbrani je dodaný jeden zásobník 20 ranový a na predajni ma čakal jeden 10 ranový ktorý som si objednal. Objednal som aj dva kusy 30 ranové, ale tie dôjdu, tak do cca 1 mesiaca. Prikladám terč zo soboty. V nedeľu nastala veľká zaťažkávacia skúška. Strieľali sme s nej traja. Zbraň bola v kľude, len keď sa nabíjali zásobníky. Nabíjanie je ľahké nič tam nedrhne zásobníky sú z plastu. V nedeľu z nej bolo vystrelených 750ks streliva rôznej značky viď priložené foto. Keďže sme strieľali traja, tak mám troch svedkov, že zbraň naozaj „žrala“ všetko a bez jedinej závady!!!!!, čo je skoro neuveriteľné. Neviem či takto fungujú všetky, ale tento kus je naozaj vydarený. Zatiaľ veľká spokojnosť a neskutočná radosť. Môj názor je taký, že je tu veľmi dobrý pomer cena/výkon. Cena 450€ je veľmi slušná kde okrem kúpi kolimátora a ďalších zásobníkov v podstate strelec nič nemusí riešiť. Kto je nespokojný, tak každá zbraň sa dá tuniť na obraz strelca. Zbraň okrem spomenutej spoľahlivosti má dve chybičky krásy. Jedná je tá „športová spúšť“ (3,5-4,5kg) a ďalšia je vysoká spotreba streliva. Keď s ňou začnete strieľať, tak neviete skončiť. Prikladám aj odkaz na jedno video: https://www.youtube.com/watch?v=RkNozQ8lAhc kde je rozborka zbrane a aby som to tu nezahltil množstvom fotiek, tak tu vkladám odkaz na google disk. K jednotlivým fotkám som urobil popis.
Foto: https://drive.google.com/open?id=1lcV6o ... vahgla9fT9
Prípadné otázky cez ss tu na fóre.


Prílohy:
nastrel.jpg
nastrel.jpg [ 35.35 KiB | 9243 zobrazení ]
DSC_strelivo.JPG
DSC_strelivo.JPG [ 120.42 KiB | 9243 zobrazení ]

_________________
MaO:
Haenel SUHL 150, Hawke Sidewinder 30, 8-32x56 20x ½ Mil Dot Reticle
SteelChallenge:
CZ 75 SP 01
Ruger® MKIV 22/45 Tactical

Hammerli TAC R1 .22LR
Hore
PríspevokNapísané: 27. Februára 2019, 17:27 
Nepripojený
nováčik na fóre
nováčik na fóre

Dátum registrácie: 21. Decembra 2013, 20:21
Príspevky: 13
https://www.webforum.sk/viewtopic.php?f ... 7&start=45, pozri moj prispevok z 13.februara 2019
Su to tie iste pusky od rovnakeho vyrobcu, so zopar kozmetickymi zmenami. Ak to s tym obrusenim ozubu prezeniete, spustove diely su lacne a dostupne. Staci napisat p.Hodalovi do Dubnice.


Hore
Zobraziť príspevky za:  Zoradiť podľa  
Vložiť nový príspevok  Odpovedať k tejto téme  [ 3 príspevky ] 

Všetky časy sú v UTC+01:00


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní


V tomto fóre nemôžete zakladať témy
V tomto fóre nemôžete odpovedať v témach
V tomto fóre nemôžete upravovať vlastné príspevky
V tomto fóre nemôžete mazať vlastné príspevky
V tomto fóre nemôžete vkladať prílohy

Vyhľadať:
Rýchla navigácia vo fórach:  
cron
Založené na phpBB® Forum Software © phpBB Limited