Diskusné fórum priaznivcov športovej streľby
http://forum.sportovastrelba.sk/

Opasok
http://forum.sportovastrelba.sk/viewtopic.php?f=96&t=127
Strana 1 z 1

Autor:  Adrian [ 3. Novembra 2017, 10:43 ]
Predmet príspevku:  Opasok

Opasok je základnou výbavou strelca pretože na opasku sú prichytené všetky potrebné strelecké prvky potrebné k samotnej streľbe.

Na opasok sa prichytáva:
- púzdro na zbraň
- púzdra na zásobníky
- prípadne spona na uchytenie slúchadiel

Strelec si môže zvoliť medzi dvoma variantami opasku.

1.) Prvou variantou je originálny IPSC opasok, ktorý sa skladá z dvoch častí a to z vnútornej a vonkajšej časti. Vnútorná časť opasku tvorí samostatnú časť, ktorú je potrebné podľa pravidiel IPSC pretiahnúť cez min. 3 pútka na nohaviciach. Táto vnútorná časť opasku má po celej vonkajšej dĺžke suchý zips, ktorý pri navlečení na nohavice musí smerovať smerom von. Na výrobu IPSC opasku sa používa vrstvený plast, ktorý je na vrchnej a spodnej strane potiahnutý popruhom o šírke 40 mm. Na navlečenú vnútornú časť opasku sa upne suchým zipsom vonkajšia časť opasku. Vonkajší opasok má dvojité istenie zapínania. Vonkajší opasok je po navlečení istený dvoma spôsobmi a to suchým zipsom, ktorým je prichytený na vnútornú samostatnú časť opasku a po jeho upnutí na vnútornú časť opasku sa upína ďalším suchým zipsom na jeho vonkajšej strane. Vonkajšiu časť opasku možno zohnať aj v žltej či modrej modrej farbe. Vonkajšiu časť opasku upíname na vnútornú časť opasku spolu s púzdrom na zbraň a zásobníky.

2.) Druhou variantou je použitie klasického opasku prípadne opasku na sponu tak ako je to znázornené na obrázku. Podmienkou u každého opasku je to, že podľa pravidiel musí prechádzať minimálne 3 pútkami na nohaviciach.

Medzi osvedčených výrobcov patria Ghost, DAA, prípadne domáci Falco a ďalší.

Prílohy:
1_opasok.jpg
1_opasok.jpg [ 45.65 KiB | 191 zobrazení ]

Strana 1 z 1 Všetky časy sú v UTC+02:00
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/