Diskusné fórum priaznivcov športovej streľby

región Rožňava a okolie
Je 28. Marca 2024, 20:31

Všetky časy sú v UTC+01:00




Vložiť nový príspevok  Odpovedať k tejto téme  [ 1 príspevok ] 
Autor Správa
PríspevokNapísané: 23. Decembra 2013, 14:36 
Nepripojený
Administrátor
Administrátor
Užívateľov profilový obrázok

Dátum registrácie: 20. Decembra 2013, 20:49
Príspevky: 440
Bydlisko: Rožňava
Tuto 1,05 kg vaziacu a 42,5 cm dlhu optiku som pouzival na PCP vzduchovkach pri sutaziach typu Field Target. Teraz ju mam na svojej malorazke Anschutz pri Malej odstrelovacke a som nadalej spokojny s kvalitami tejto optiky.

Puskohlad ma parametre 10-50x60 a dvojdielne telo puskohladu ma priemer 30mm, s cim treba ratat pri kupe montazi. Obraz je cisty, ale pri horsich svetelnych podmienkach uz nepouzivam vacsie zvacsenie ako 40, tam sa to uz prejavi. Pri beznom dennom svetle vsak nie je problem pouzit aj zvacsenie 50. Tam uz clovek vidi aj ako sa mu chveje kriz aj pri nadychu a tlkotu srdca. :) Puskohlad ma korekciu ocnej vady a tocitko zvacsenia ma plynuly posun, ovládanie je mozne naozaj iba dvoma prstami.

Co sa tyka paralaxy, tak ta funguje od 10 yardov. Kto by chcel mat presne udaje v metroch, da sa to krasne naciachovat priamo na strelnici, oznacit potom koleso paralaxy a nasledne sa daju velmi dobre merat vzdialenosti. Do nejakých 20- 30 metrov sa to da merat aj na decimetre. Korekcia paralaxy funguje do cca 500 metrov.

Klikanie puskohladu je robene na osminky. Cize jedna otacka tocitka ma 9 MOA a celkovo tak 53 MOA. Tocitka su znacene stupnicou a taktiez aj jednotlive otacky tocitok si znacene stupnicou pod nulou a nad nulou. Klikanie je velmi presne a je aj zvukovo rozpoznatelne. Stupnice na tocitkach su jasne a dobre citatelne, cize strelec, ktory pouziva na sutazi klikanie, si pride na svoje. Samozrejmostou oboch tocitok je aj ich nulovanie, staci sa pohrat s imbusovym klucom a ide to lahko. Tocitka su chranene transportnými krytkami.

Zamerny kriz je typu Mildot, ale vyrabaju sa aj verzie s krizom NATO.

Na trhu su zname modely tejto optiky a od roku 2008 sa objavuju aj pod oznacenim "NEW" ako nova seria. Vyraznym prvkom týchto optik su zelene "kominky" tocitka a ich krytky.

Ako prislusenstvo k tejto optike je mozne zakupit aj slnecnu clonu. Je to pomerne velka a masivna optika, avsak jej kvality su vo svete zname.


Prílohy:
nikko_1.jpg
nikko_1.jpg [ 4.03 KiB | 6972 zobrazení ]
nikko_02.jpg
nikko_02.jpg [ 109.5 KiB | 6972 zobrazení ]
nikko_2.jpg
nikko_2.jpg [ 3.56 KiB | 6972 zobrazení ]
Anschutz_64MPR_2.jpg
Anschutz_64MPR_2.jpg [ 124.01 KiB | 6972 zobrazení ]
Anschutz_64MPR_1.jpg
Anschutz_64MPR_1.jpg [ 121.94 KiB | 6972 zobrazení ]

_________________
Obrázok

Anschutz 64 MP R,NS Diamond 10-50x60, BKL,Bipod Harris
Tikka T3x Varmint, ESS Chassis, Bipod Harris, Meopta ZD 6-24x56
Remington 700 SPS Varmint, GRS Long range stock, Hawke eD 10-50x60, Bipod Harris
http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
http://www.sportovastrelba.sk
Hore
Zobraziť príspevky za:  Zoradiť podľa  
Vložiť nový príspevok  Odpovedať k tejto téme  [ 1 príspevok ] 

Všetky časy sú v UTC+01:00


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných


V tomto fóre nemôžete zakladať témy
V tomto fóre nemôžete odpovedať v témach
V tomto fóre nemôžete upravovať vlastné príspevky
V tomto fóre nemôžete mazať vlastné príspevky
V tomto fóre nemôžete vkladať prílohy

Vyhľadať:
Rýchla navigácia vo fórach:  
cron
Založené na phpBB® Forum Software © phpBB Limited